Otthagyja Török Gábor a Corvinust
44 egyetemi félév után távozik az idén magánegyetemmé váló Budapesti Corvinus Egyetemről.
44 egyetemi félév után távozik az idén magánegyetemmé váló Budapesti Corvinus Egyetemről.
Új helyzetet hozott az EP-választás, mondta el Török Gábor politológus az Inforádióban, a választók könnyebben pártolnak át épp esélyesebbnek tűnő pártokhoz. De egyik párt sincs vezető szerepben, ahhoz kellene egy ellenzéki Orbán Viktor, ám ennek nyoma sincs. Az előválasztás siker volt az ellenzéknek, Kálmán Olga színre léptetése is jó ötlet volt, csak Kálmán rossz politikusi teljesítménye miatt végül kudarc lett.
Vegyes sikerrel indulnak a választáson a tévéből ismert emberek, sportolók, színészek: van, aki egy nagyobb várost vezet évek óta, más egy kisebb településen is elhullik. Vajon mi számít? Ezt kérdeztük az érintettektől.
Az előválasztást értékelve azt mondta az elemző, hogy az ellenzéknek végre leesett, miről szól a nyolc éve elfogadott választási rendszer. Felfogták az együttműködési kényszert, és képesek is voltak eszerint cselekedni.
Az idő minden politikus legnagyobb ellenfele, mondta a politikai elemző, majd hozzátette, belátja, alábecsülte Orbán erejét.
A politikai elemző szerint a DK elfoglalni látszik az MSZP korábbi helyét.
A politikai elemző szerint nincs még egy ország, ahol ennyire lefutott lenne az európai parlamenti választás.
Az elemző szerint a miniszterelnök két szék között imbolyog. Nem jöttek be a számításai.
Olyan pillanatban áll ki a sajtó elé Orbán Viktor, amikor egyszerre kénytelen magyarázkodni a túlóratörvény, a tüntetések és a menza menüje miatt is. A szokatlan megjelenés annál is furcsább, mivel a Fidesz jó ideje csak saját szavazóinak kommunikál.
Az elemző szerint a magyar pártrendszer átalakulhat, de csak akkor, ha az ellenzék felismeri, hogy csak együtt juthatnak előre.
A politikai elemző szerint a köztársasági elnök jobban tette volna, ha inkább két közleményt ad ki.
Az ellenzéknél változást indíthat el a mostani közös fellépés, Török Gábort meglepte, ami történt.
Megosztott egy MTVA előtti tüntetésről szóló videót, majd feltette a nagy kérdést.
Mindegy, hogy királyság vagy hibrid rendszer – a mai hatalmi struktúráról vitázott két politológus, Török Gábor és Filippov Gábor.
Politikai okokból két előadást is betiltott a Magyar Tudományos Akadémia, a közösségi média jogi oldaláról, illetve a társadalmi nemekről szóló előadás bizonyult nemkívánatosnak az MTA számára. Török elmondta, mi ezzel a baj.
Orbán azt szerette volna, hogy aki itthon isten, király, császár, az Európában némi szerephez jusson, de nem sikerült - mondta Török Gábor.
A politológus Orbán rendszerét Horthyénál és Kádárénál is erősebbnek tartja, de ugyanakkor törékenyebbnek. Interjú.
Szijjártó Péter külügyminiszter arról beszélt, maradnak az Európai Néppártban, ám ez Török Gábor politikai elemző szerint kérdéses.
A politikai elemző szerint Orbán rendszere erősebb, de törékenyebb, mint a Horthy- és a Kádár-rendszer volt. Az elemzővel az e heti HVG-ben olvashatnak interjút.
A Sargentini-jelentésről szóló vita és szavazás előtt véleményt mondott a politológus.